Airfel Klima Arıza Kodları ve Çözümleri

Bakım - Arıza - Tamir - Gaz Dolumu - Kart Tamirii

Airfel Klima Arıza Kodları ve Çözümleri

Airfel Klima Arıza Kodları ve Çözümleri

Göktürk Teknik Servis olarak Airfel Klimaların  genel olarak çıkabilecek arıza kodları sizin için açıklamalı olarak listeledik. Daha detaylı bilgiyi servisimizden alabilirsiniz.

 Genel bilgi olarak yazdığımız arıza kodları sorunun ne olduğu bilmeniz açısından önemlidir. Airfel klima arıza kodlar çok fazla modele göre değişiklik göstermemektedir. Arızaların kodlarına göre değişiklik gösterse de bazıları kodların tek bir sebebi olabilmekte bazı arıza kodlarının bir çok sebebi olabilmektedir Servis olarak tavsiyemiz tecrübe ve bilgi birikimiz yoksa cihaza müdahalede bulunmamamızdır.  noktada servisimizden 7/24 telefonlarımızdan randevu ve bilgi alabilirsiniz.

Airfel klima E1 hatası ve çözümü ;  Klima da dış ünitede bulunan kompresörün yüksek basınç durumunda kendisini korumaya almasıdır. Bunun sebebi olarak Dış ünitenin veya iç ünitenin çok fazla kirlenmesinden kaynaklı olabilmektedir. Bu durumda klimanın temizlenmesi soğutucu gaz miktarının ölçülmesi gerekmektedir. Ayrıca bakır borunun kontrol edilmesi gerekmektedir.

Airfel  klima E2 hatası ve çözümü; İç ünitede evap üzerinde bulunan boru sensörün kendisini donmaya karşı kendini korumaya almasıdır.  Sensörlerin değerlerine göre değişimi, kablo bağlantılarının kontrölü

Airfel klima  E3 hatası ve çözümü;  E1 arızasının tam tersi olarak klimanın alçak basınç arızasını verdiğini göstermektedir. Alçak basıncın başlıca nedeni klimanın içerisinde bulunan gazın çeşitli nedenlerden dolayı boşalmasından kaynaklanmaktadır. Bakır boru bağlantıları ve uzantıları kontrol edilmeli.

Airfel Klima E4 hatası ve çözümü;  Klimanın Dış ünitesinde bulunan komprasörün aşırı ısınmasından kaynaklı olarak vermektedir. Ayrıca bazı Airfel klima Modellerinde Power ışının sürekli yanması ve Timer Işığının 4 defa yanıp sönmesin gibi verebilmektedir.

Airfel Klima E5 hatası ve çözümü; Klimanın dış ünitesinde komprasörün yanında bulunan boru sensörünün arızası olarak adlandırılır. Çözümü karttan veya kablo bağlantı kaynaklarından olabilmektedir.

Airfel Klima E6 hatası ve çözümü; Klimanın iç ünite boru sensörünün arızası olarak adlandırılır. Çözümü karttan veya kablo bağlantı kaynaklarından olabilmektedir.

Airfel Klima E7 hatası ve çözümü; Klimanın gelen elektirik faz arızasın göstermekdir

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Call Now ButtonŞimdi Ara