Klima Bakımı

Bakım - Arıza - Tamir - Gaz Dolumu - Kart Tamirii

Klima Bakımı

Klima Bakımı

Klima bakım yapılması gereken cihazlardır. Kullanıma göre değişiklik gösterse de genelde 6 ay da bir yapılması tavsiye edilmektedir. Cihazın hem uzun süre arızalanmadan  kullanımı için tasarruf acısından ve de sağlığınız açısında mutlaka yapılması gerekmektedir. Klima temizleme  periyodik olarak yapılırsa oluşabilecek sıkıntılı durumların önüne geçmiş olursunuz. Klima bakımı yapılırken genellikle müşteriler hava filtresinin bakım olduğunu zanneder ancak bu bakım değildir. Bunu müşterinin kullanıma göre en az 15 günde bir temizlenmesi gerekmektedir. Klima temizliği yapılırken kullanılan ilaç klima özel üretilen klima temizleme spreyi, klima ilacı olmalıdır. Diğer kullanılan kimyevi ürünler klimanız da kalıcı hasarlar verebilmektedir.

Klima Bakım Servisi

Klima bakımı yapılırken genellikle müşteriler hava filtresinin bakım olduğunu zanneder ancak bu bakım değildir. Bunu müşterinin kullanıma göre en az 15 günde bir temizlenmesi gerekmektedir. Klima temizliği yapılırken kullanılan ilaç klima özel üretilen klima temizleme spreyi, klima ilacı olmalıdır. Diğer kullanılan kimyevi ürünler klimanız da kalıcı hasarlar verebilmektedir.

Klima Bakımı Nasıl Yapılır ?

           Detaylı klima bakımının nasıl yapıldığı konusunda genel olarak bilgilendirmesini aşağıda seçenekler halinde siz değerli müşterilerinize sunmaktayız. Görsel olarak da video izlemeniz yeterli olacaktır. Klima Bakımı Nasıl Yapılır Sorusuna Daha Detay Bilgi İçin Tıklayınız.

Klima Hava Filtrenin Temizlenirken Yapılması Gerekenler

 1. Öncellikle Klimanın kapağının doğru bir şekilde açılması
 2. Hava filtresi bulunduğu yere sabit değildir ve doğru bir şekilde çekilmesi gerekir.
 3. Hava filtreleri bir birinden şekil olarak farklılık gösterebilir bu duruma dikkat edilmesi gerekir
 4. Musluktan veya elektrik süpürgesi temizlenebilir
 5. Çok fazla sıcak suyla yıkanmaması gerekir
 6. Suyun altında tutmak yeterlidir.
 7. Güneşte ve asılarak kurutulmamalıdır
 8. Filtre takılmadan da klima çalıştırılmamalıdır

Klima Bakım( Peryodik bakım ) da Yapılması Gereken İşlemler

 1. Evaparatörlerin özel kimyasalla ve basınçlı suyla temizlenmesi
 2. Dranaj tavası ve su giderinin temizlenmesi
 3. Hava filtresi temizlenmesi
 4. Soket ve bağlantılarının kontrolü
 5. Elektrik bağlantıların kontrolü
 6. Fan temizliği
 7. Gaz kontrolü
 8. Dış ünite bağlantılarının kontrolü

Klima gaz kontrolü her bakımda yapılması gereken bir işlemdir. Klima performansı gaza bağlı olduğundan klimanın daha uzun ömür açısından dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.

Klima gazları değişiklik gösterse de R22 ya da 410 gaz olarak kullanılmaktadır. Özelliklede yeni nesil inverter klimalar 410 klima gazı kullanmakta tasarruf kullanım enerji noktalarda daha iyi performans vermektedir.

Dikkat gerektiren noktalarda klimalarını özenle temizliği yapmaktayız. Yukarıda ki belirtiğimiz klima bakımında yapılacak işlemleri tek tek uygulayıp daha uzun kullanım ve daha performans açısından en iyi vermesi sağlamaktayız. Klima bakım noktasında bütün marka ve model klimaların klima temizleme işlemleri hassasiyet göstererek en iyi hizmeti sunmaktayız. klima bakımında oluşabilecek sorunlarında ücretsiz telefi ediyoruz.

Klima Bakım Servisi
Klima Bakımı

Klima Bakımı Ne Kadar ??

           Klima bakımlarımız klimanın çeşidi ve türüne göre değişiklik göstermektedir. Daha detaylı bilgiyi servisimiz arayıp bilgi alabilirsiniz. Seçenek olarak piyasa da çok fazla fiyat farkı olabilmektedir. Servis olarak bu noktada en iyi hizmet misyonumuzda olduğu gibi garantili bir şekilde yapmaktayız. Bizden kaynaklı problemler de ücretsiz servis vermekteyiz. Klima bakımı ne kadar sorusun daha detaylı bilgi almak için tıklayınız

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Call Now ButtonŞimdi Ara